• Już 17 września

  Oktoberfest Wodzisław 06-09-2016

  Już 17 września na wodzisławskim rynku rozpocznie się tegoroczny Oktoberfest.

  Moc atrakcji, oryginalne piwo Oktoberfest, specjalne menu i muzyka na żywo – tego podczas wodzisławskiej imprezy nie może zabraknąć. Piwosze, oprócz złotego trunku rodem z Bawarii, będą mogli spróbować czesko-polskiego kunsztu piwowarskiego, czyli lanego piwa Brackie Pils.

  W sobotę (17.09) o godz. 12 otwieramy namiot Oktoberfest, a specjalną scenkę rozładowania beczek przedstawi Teatr Wodzisławskiej Ulicy. Prezydent Wodzisławia odszpuntuje beczkę Oktoberfest około godziny 17. Muzyka na żywo będzie rozbrzmiewała do 22.

  W niedzielę (18.09) startujemy o godz. 12. Występy muzyczne rozpocznie koncert Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej. A wystąpią również Baba z Chopym, Servoos, Tyrolia Band. Przypominamy również o specjalnie przygotowanej na czas Oktoberfest, STREFIE ZABAW DLA DZIECI. W strefie tej, zarówno w niedzielę, jak również w pozostałe dni, wiele atrakcji dla najmłodszych.

  W poniedziałek (19.09) Ekotarg. Miłośników produktów eko zapraszamy pod namiot Oktoberfest od godz. 9. Natomiast poniedziałkowy wieczór uprzyjemni zespół Wesoły Masorz i Przyjaciele. Pajda chleba na zakwasie, złoty trunek i muzyka. Czegoś więcej trzeba?

  We wtorek (20.09) Kulinaria. Od godz. 12 degustacje, pokazy kulinarne, pokazy barmańskie. Stoiska wystawiennicze wielu firm. Oczywiście wieczór przy bawarskiej muzyce, prawdziwym Oktoberfest Bier i golonce po bawarsku. 

  W środę (21.09) Dieta sportowa (sport a jedzenie). Zdrowa żywność, degustacje potraw dla sportowców oraz dla osób dla których ważne jest odpowiednie odżywianie. Będzie można dokonać pomiaru składu ciała, pomiar tkanki tłuszczowej, mięśniowej. Panel dyskusyjny – sport a spożywanie piwa, goście sportowi oraz gość specjalny.

  Gość specjalny –  Tomasz Leśniak – Szef Kuchni, autor książki „Biało – Czerwoni na Talerzu”, kucharz Reprezentacji Polski w Piłkę Nożną. Będzie gotował, opowiadał o swojej książce i zdrowym odżywianiu. Na pewno zdradzi kilka ciekawostek na temat naszej reprezentacji.

  W środę odbędą się również zajęcia ZUMBY. 

  W czwartek (22.09) Dzień Partnerów Oktoberfest i Biznesu (we współpracy z Izbą Gospodarczą w Wodzisławiu Śl.). Zaczynamy od 7:30 śniadaniem biznesowym (zapisy Izba Gospodarcza). Do 17 prezentacje firm, panel dyskusyjny, rozmowy o biznesie, stoiska wystawiennicze firm. Przyjdź i zobacz jakie firmy działają w naszym regionie.

  Wieczorem warto spotkać się z parterami biznesowymi, przyjaciółmi i popijając piwo, posłuchać bawarskiej muzyki. Aby mieć gwarancję miejsca siedzącego, zachęcamy do dokonania rezerwacji na naszej stronie www (rezerwacje).

  W piątek (23.09) w godz. 10-15 skupimy się na turniejach sportowych np. skata, szachów. Będzie można powalczyć o Puchar Oktoberfest. Piątkowy wieczór to występy zespołów, takich jak Henio Band, Arton.

  W ostatni weekend Oktoberfest Wodzisław (24-25.09) namiot będzie czynny w godz. 12-23. W sobotę i niedzielę wiele konkursów oraz muzyka na żywo takich kapel jak: Tomek Coral, Kwaśnica Bavarian Show, Duo Coral. W niedzielę 25 września o godz. 23 zakończymy tegoroczny Oktoberfest Wodzisław Śląski. 

  To tylko krótka prezentacja tego co planujemy. Bez wątpienia będzie się działo. Warto zatem śledzić wydarzenie Oktoberfest Wodzisław Śląski 2016 na Facebooku i być na bieżąco ze wszystkim atrakcjami, jakie zaplanowaliśmy.

  Zapraszamy w dniach 17 – 25 września na Oktoberfest Wodzisław Śląski!

  PARTNERZY

  paulaner_logo wodzislaw_logo piwiarnia_logo żywiec_logo tuwodzislaw_logo row_logo tomaszny_logo printypoland_logo distribev_logo sisubyann_logo vanessa_logo napoleon_logo tuwodzislaw_logo paulaner_logo wodzislaw_logo piwiarnia_logo żywiec_logo tuwodzislaw_logo row_logo tomaszny_logo printypoland_logo distribev_logo sisubyann_logo vanessa_logo napoleon_logo tomaszny_logo printypoland_logo