• AKTUALNOŚCI

  Wykład o historii browarnictwa w mieście

  Pierwszego dnia Oktoberfest Wodzisław Śląski 2022 czyli w czwartek, 22 września o godz. 16:00 w Pałacu Dietrichsteinów Sławomir Kulpa, dyrektor wodzisławskiego Muzeum wygłosi wykład o historii browarnictwa w mieście.

  Mimo że ślady po browarach nie funkcjonowały w świadomości wodzisławian, to faktem jest, że istniały i stanowią istotny element historii miasta.

  Będzie można prześledzić historię piwowarstwa w Wodzisławiu Śląskim odwiedzając wystawę poświęconą tej kwestii.

  Dopełnieniem wykładu będzie możliwość skosztowania wodzisławskiego piwa „Paloczaj”, dziś wytwarzanego już jedynie w domowym browarze.

  Pałac Dietrchsteinów (ul. Wilhelma Kubsza 2) 22 września, będzie otwarty dłużej dla zwiedzających – do godziny 20:00.


  Rezerwacje 2022

  Przyjmujemy REZERWACJE na Oktoberfest Wodzisław Śląski 2022, który odbędzie się w dniach 22-25 września na wodzisławskim rynku.

  Formularz rezerwacji znajdziecie na http://oktoberfestwodzislaw.pl/rezerwacja/

  🔸 Rezerwacja od 12 osób

  🔸 1 ZESTAW = 1 MIEJSCE SIEDZĄCE

  🔸 Należy wskazać dzień oraz godzinę rezerwacji

  Zapraszamy do rezerwacji miejsc!


  Oktoberfest Wodzisław Śląski 2022

  POWRACA OKTOBERFEST WODZISŁAW ŚLĄSKI 2022

  22 – 25 września 6. edycja Oktoberfest Wodzisław Śląski.

  Oryginalne piwo Oktoberfest, specjalne menu, w którym nie może zabraknąć golonki po bawarsku oraz muzyka na żywo. 

  W dniach 22-25 września powraca na wodzisławski rynek OKTOBERFEST WODZISŁAW ŚLĄSKI. Miło będzie znowu gościć mieszkańców Wodzisławia Śląskiego oraz całego regionu pod namiotem Oktoberfest usytuowanym na wodzisławskim rynku. 

  Oryginalne piwa Oktoberfest, dokładnie takiego samego jakim raczą się uczestnicy monachijskiej imprezy. Co więcej, piwo podawane w oryginalnych, litrowych, szklanych kuflach. Oprócz piwa i specjałów kuchni Oktoberfest, jak golonki po bawarsku, nie zabraknie również muzyki na żywo. Każdego dnia Oktoberfestu przewidziano występy zespołów na żywo.

  Tegoroczna impreza potrwa 4 dni. Od czwartku do niedzieli pod namiotem usytuowanym na głównej płycie wodzisławskiego rynku, będzie można poczuć prawdziwie bawarski klimat. 

  Wstęp do namiotu będzie bezpłatny. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc siedzących dla grup od 12 osób poprzez formularz rezerwacji umieszczony na stronie www.

  Partnerami głównymi wydarzenia są Piwiarnia Warka Wodzisław Śląski oraz Miasto Wodzisław Śląski.


  Starsze wpisy »

  PARTNERZY

  paulaner_logo wodzislaw_logo piwiarnia_logo żywiec_logo row_logo tomaszny_logo printypoland_logo distribev_logo sisubyann_logo vanessa_logo paulaner_logo wodzislaw_logo piwiarnia_logo żywiec_logo row_logo tomaszny_logo printypoland_logo distribev_logo sisubyann_logo vanessa_logo tomaszny_logo printypoland_logo